Mikorra alakul ki a baba szeme színe

Mennyi Időnként Kell Cserélni A Sztómazsákot: Mennyi Időnként Kell Cserelni A Sztómazsákot

October 19, 2021, 4:40 am
  • Mennyi időnként kell cserélni a sztómazsákot 8
  • Kérdések-válaszok
  • Debrecen városi takarító, bébiszitter, kertész, egyéb könnyű fizikai munka állás | JOBINFO.HU
  • Mennyi időnként kell cserélni a sztómazsákot 2017

A sztómaviselőknek nem ajánlott a kedvelt, jeges italok fogyasztása. Ezek ugyanis fokozzák az izzadást és gyomorpanaszokat okozhatnak. Nyáron inkább meleg vagy szobahőmérsékletű italok fogyasztása javasolt. Egyszerre ne igyon sokat, inkább csak kis kortyokban! A szervezet jelzi, ha folyadékra van szüksége, először is a szomjúságérzettel. Súlyos folyadékvesztés esetén jelentkezhet fejfájás, zsibbadás, levertség, keringési zavarok, és a koncentrálóképesség is romlik. Ha nem is érzi szomjasnak magát, időnként kortyoljon egy kis folyadékot, hogy napi igényét fedezni tudja. Hirdetés Milyen italok fogyasztása ajánlott? Vannak italok, amelyek fogyasztása kerülendő, és vannak, amelyeket kifejezetten ajánlhatunk a napi folyadékszükséglet biztosítására. Azt sem szabad elfelejteni, hogy az ételeknek is van több-kevesebb víztartalma. A magas víztartalmú ételek fogyasztása is támogatja a szervezet vízháztartását.

A sztóma körüli bőrfelületet meleg vízzel és természetes szappannal tisztítsa, vagy használjon erre a célra kifejlesztett sztómaápoló termékeket. Pl. : Convacare kendő, Niltac, Silesse. Időről időre enyhe vérzés léphet fel a sztóma felületén, gyakran a túl erőteljes tisztítástól. Ez nem ok az aggodalomra, azonban bármilyen, sztómából eredő vérzés esetén mielőbb tájékoztassa erről kezelőorvosát. A székrekedés megelőzhető magas rosttartalmú ételek – úgy, mint zöldségek, gyümölcsök – fogyasztásával. Igyon több folyadékot, főként gyümölcslevet, vagy sört. Hasmenést okozhatnak bizonyos ételek, mint például a fűszeres fogások vagy sok friss, magvas gyümölcs, valamint néhány gyógyszer. Hívja fel orvosa figyelmét sztómájára gyógyszer felírása esetén. Emellett, időről időre gyomorbántalmak is felléphetnek. Ha azonban hasmenése, vagy székrekedése tartósan fennáll, kezelőorvosa speciális gyógyszert írhat fel. Szagok: a segédeszközök cseréjekor fellépő székletszag normális kísérő jelenség. Ha megfelelő gyakorisággal cseréli a segédeszközöket, és azokat gondosan választja ki, nem érheti kellemetlenség.

Vigyen magával egy kicsi készletet amiben van egy tiszta sztómaterápiás segédeszköz, bőrápoló termék, és műanyag zacskó arra az esetre, ha le kellene cserélnie azt. A különböző utazási módozatok esetén a cserére és hulladékgyűjtésre rendelkezésre álló lehetőségek rendszerint megfelelőek. Mindig legyen a kézipoggyászában pár napra elegendő sztómaterápiás segédeszköz, ha a bőröndje nem érkezne meg. Hosszú utazás esetén, kérje meg a sztómaterápiás nővért, hogy adja meg egy kapcsolattartó nevét és a címét arra az esetre, ha még több segédeszközre lenne szüksége. Kell-e számolnom valamilyen problémával? A széklet bőrrel történő érintkezése bőrirritációt okozhat. Ha a szivárgás folyamatos, kérjük keresse fel sztómaterápiás gondozóját. Könnyen meglehet, hogy nem megfelelő méretű terméket használ, hiszen a sztóma műtét után összehúzódik. A sztóma körüli terület borotválása szőrtüszőgyulladást idézhet elő. Távolítsa el a szőrt ollóval, villanyborotvával vagy gyantázással. Kerülje a nem bőrsemleges szappanok, vagy fertőtlenítőszerek használatát.

Édesapám sztómával élt 1, 5 évig. Nagyon nehezen szokott hozzá, főleg az ezzel járó kellemetlen hangok és szagok miatt. Meg kellett tanulnia kezelni, ami eleinte szintén nem kis gondot okozott, aztán egészen jól belejött. Vigyáznia kellett, hogy mikor, mit és mennyit eszik, nehogy kínos helyzetbe kerüljön. Nyárra vettünk magasan szabott derekú fürdőnadrágot (bermuda-félét), ez éppen eltakarta a hasán a zsákot, így még nyaralni is el tudtunk menni, senki nem vette észre a strandon sem. Itthon kicsit változtatni kellett a tisztálkodási szoásain, nekünk pedig a takarításon: a fürdőszobában, a mosdónál volt a legkényelmesebb cserélni, a teli zsák ment egy reklámszatyorba és becsomózva a kukába, viszont a mosdókagylót, kádat és környékét szó szerint fertőtleníteni kellett (mégiscsak széklettel szennyeződött). A lényeg, hogy a hozzátartozók segítsék, támogassák a beteget. Mi igyekeztünk úgy kezelni a megváltozott helyzetet, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga: semmi reakció (Jé, mi volt ez?, stb. )

Néhány hónap után már az is előfordult, hogy otthon hagytam.

Ekkor leginkább csak az étrend érdekelt, de sajnos konkrét válaszokat nem kaptam, csak irányvonalat, ami iszonyú módon felbosszantott. Később persze kitapasztaltam mindent. A zsákok rendelése: Miután a kezdőcsomagot megkaptam, közvetlenül utána kellett döntenem a zsák típusáról. Igen, még ott a klinikán, úgy hogy konkrétan nulla tapasztalatom volt a sztómásságról. A kórházban a Dansac NovaLife 1 Maxi Open üríthető, egyrészes átlátszó zsákot használtam. Mivel csak ezt ismertem - fogalmam sem volt róla, hogy több típus, sőt többféle gyártó is létezik - így ezt választottam, hiszen nem volt vele semmi gondom. Rendeltünk belőle néhány átlátszót, amíg belejövök a zsák felrakásába, és egy csomó testszínűt. (A pontos db számokra sajnos már nem emlékszem, de ez most talán nem is fontos. ) Megkaptam a sztómás nővér telefonszámát is, ha bármi van nyugodtan kereshetem. Első napok otthon: A megrendelt zsákok már másnap megjöttek, totál megvoltam lepve, hogy ilyen gyorsan átfutott a rendszeren a rendelés.

black-and-decker-akkus-porszívó